Shkupi do të sfidojë Shamrock Rovers në orën 21.00 në Shkup, në kuadër të Europa League. Ndeshja e parë kualifikuese e turit të 3-të ka përfunduar 3-1 në favor të irlandezëve, teksa se kush do ia dalë të kalojë tutje, do vendoset sonte në National Arena Toshe Proeski.

Shkupjanët e nisin me Adetunjin në majën e sulmit. Ai do ketë mbështetjen e Diene dhe Gogiev. Në mesfushë ka emra si Alvarez dhe Putita. Në mesfushë spikat Senghor. Më poshtë keni rreshtimet.

Formacionet zyrtare:
Shkupi: Naumovski; Sheji, Margvelashvili, Faustin, Timovski; Ali, Alvarez, Putita; Georgiev, Adetunji, Albert Lamane
Shamrock: Mannus; Grace, Cleary, Hoare; Finn, Towell, Watts, O’Neill, Lyons; Gaffney, Greene

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: