Angli-Itali është supersfida e Nations League, e vlefshme për sot. Takimi do të fillojë në orën 20.45 dhe do të luhet në Molienux Stadium.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Trajnerët Southgate dhe Mancini kanë zgjedhur titullarët, me anë të të cilëve do zbresin në fushë.

Sa i përket rënditjes, Axurrët kryesojnë grupin me 4 pikë. “3 luanët” janë të fundit, me vetëm 1 pikë. Më poshtë keni formacionet.

Anglia (4-2-3-1): Ramsdale; James, Maguire, Tomori, Trippier; Rice, Ward-Prowse, Rice; Sterling, Mount, Grealish; Abraham

Italia  (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Gatti, Acerbi, Dimarco; Frattesi, Locatelli, Tonali; Pessina, Scamacca, Pellegrini

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb