Nuk ka zgjatur shumë baraspesha në finalen e “Europa League”. Manchester United në minutën e 18 ka kaluar në avantazh me anë të Paul Pogba. Francezi goditi fort nga jashtë zone topin që gjeti një devijim para se të shkonte në rrjetë.

Paul Pogba Goal HD – Ajax 0-1 Manchester United… by footballhighlights2016
Ky takim është tepër i rëndësishëm për anglezët pasi është mundësia e vetme për të kapur Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.


Ajaks-Mançester Junajtid: 20:45

Ajaks: Onana, Veltman, Sançez, De Ligt, Riedevald, Klasen, Shëne, Zijeh, Traore, Jounes, Dolberg.

Trajner: Peter Bozh

Mançester Junajtid: Romero, Darmian, Blind, Smolling, Valencia, Fellaini, Herrera, Pogba, Mata, Mkhitarian, Rashford.

Trajner: Zh. Murinjo

Gjyqtar:
Damir Skomina (Slloveni)

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb