Charlec Leclerc arriti të përfundojë në vendin e parë provat zyrtare për Çmimin e Madh të Azerbajxhanit. Ai ia doli të mposhtë konkurrencën e të gjithëve, duke lënë mbrapa emra tejet të rëndësishëm.

Në vendin e dytë dhe të 3-të qëndrojnë Red Bull, përkatësisht Sergio Perez dhe Verstappen.

Pozicioni në vendin e shtatë të Hamilton tregon më së miri se piloti i Mercedesit nuk është në ditët më të mira. Gara për Çmimin e Madh të Azerbajxhanit do zhvillohet nesër.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb