‘Formula 1’ është në zi! Themeluesi dhe ish-udhëheqësi i ekipit të ‘Formula 1’, Williams Racing, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Ai ishte shtruar në spital të premten, ndërsa lajmin për ndarjen nga jeta të tij e kanë konfirmuar dhe familjarët.

“Ai u shtrua në spital të premten, ndërsa Sir Frank ndërroi jetë në paqe këtë mëngjes, i rrethuar nga familja”, thuhej në deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb