Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të takohet sot dhe nesër në Shkup me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe Zaevin e Maqedonisë së Veriut në kuadër të Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal.

Mediat maqedonase shkruajnë se sot dhe nesër do të ketë organizime në kuadër të këtij eventi i cili i shërben nismës së ‘’Shengenit Rajonal’’.

Vetëm një javë më parë Rama, Vuçiç dhe Zaev zhvilluan një takim online në kuadër të përgatitjeve të këtij Forumi.

Axhenda e Forumit 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb