Gjykata e Tiranës do të hapë çështjen në lidhje me denoncimin për një ngjarje të rëndë të ndodhur në kryeqytet. Prindërit e një foshnjë akuzojnë QSUT-në se fëmija i tyre është infektuar me HIV në ambientet e Pediatrisë kur ka qenë i shtruar.

Apeli mësohet se ka urdhëruar gjykatën që të hapë çështjen e foshnjës me HIV
Vendimi për hapjen e çështjes, pas apelit të prindërve.

Ngjarja në fjalë u denoncua në News24, ku prindërit treguan se si u infektua fëmija i tyre, ndërkohë që ata rezultojnë negativ.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb