Erling Haaland është shpërngulur prej kohësh në Mançester, gati për aventurën e tij të re në Premier League me fanellën e Man.City.

Ylli norvegjez është vënë në kërkim të një shtëpie dhe sipas The Sun, Haaland ka parë nga afër dhe ka pëlqyer shumë shtëpinë e Pogba-s. Mesfushori francez ka bërë gati valixhet për tu larguar nga Mançester me destinacion Torinon, për këtë arsye është gati t’ia shesh atë Haaland.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Vlera e shtëpisë së Pogba është 3,5 milionë euro, ose 35 mijë euro në muaj qira. Vila e Pogba-s ka 5 dhoma gjumi, një pishinë të brendshme, një palestër, një sauna dhe një fushë futbolli të brendshme. I gjithë ky luks tani pritet të bëhet i Haaland.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: