TIRANË

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një foto, e cila sipas tij tregon për nivelin e investimeve të huaja  në Shqipëri.

Me këtë publikim, shefi i qeverisë mesa duket iu përgjigjet kritikëve të cilët sulmuan qeverisjen e tij dhe theksuan se investimet e huaja në vend kanë rënë. Ai pohon se në këtë gjashtë mujor investimet e huaja direkte janë rritur me dhjetë për qind, krahasur me të njëjtën periudhë të vitit kaluar.

“MIRËMËNGJES ? dhe me shifrën pozitive e tejet inkurajuese, të nxjerrë nga Banka e Shqipërisë për investimet e huaja, ju uroj një ditë të mbarë?”, shkruan Edi Rama.

70644958 10156983309511523 3959777370931462144 N (1)
70644958 10156983309511523 3959777370931462144 N (1)

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: