SUKTH

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ditën e sotme së bashku me kryeministrin Rama kanë qenë në Sukth ku inspektuan shkollën 9-vjeçare dhe kopshtin Njazi Mastori në Sukth.

Ahmetaj kësaj radhe nuk ka vendosur të vëshgojë por të punojë vetë duek përveshur mëngët dhe duke rrëmbyer çekiçin dhe lopatën për të marrë vetë pjesë në ndërtimin e shkollës për disa çaste.

Ai shkruan se 907 nxënës dhe fëmijët të shkollës nëntorin që vjen do të mësojnë në shkollën e re me standarde shumë më të mira se më parë.

 

 

STATUSI NGA ARBEN AHMETAJ

#TiNukDoJeshKurrëVetëm

RINDËRTOJMË ? BASHKË

Punimet për Rindërtimin e shkollës 9-vjecare dhe kopështit Njazi Mastori në Sukth, Durrës!

907 nxënës dhe fëmijë të kësaj shkolle, nëntorin e ardhshëm do të zhvillojnë mësimin në një shkollë të re, më standarde e kushte shumë më të mira se me parë ?!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb