Një autobus me refugjatë ukrainas është aksidentuar mëngjesin e së enjtes në një rrugë nacionale në Poloni.

Si pasojë, siç raportojnë mediat e huaja, pesë fëmijë dhe një i rritur u shtruan në spital, tha policia.

“Në autobus ishin 73 persona. Në Kolonia Siedliszczki, automjeti doli papritur nga rruga, ra në një kanal dhe u përmbys”, ka raportuar të enjten oficerja e shtypit Elwira Domaradzka nga selia e policisë së qarkut në Świdnik.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo shtoi se nga të dhënat paraprake të policisë rezulton se shoferi me gjasë e ka zënë gjumi në timon. Shërbimet po punojnë në vendngjarje.

“Kam qenë në vendin e aksidentit në mëngjes, shërbimet kanë ndërhyrë menjëherë, operacioni i shpëtimit është kryer në mënyrë efikase dhe dinamike”, ka thënë më tej ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb