Man.United mund të përfundojë në duart e sheikëve nga Katari. Jassim Bin Hamad Al Thani, presidenti i Bankës Islamike, ka paraqitur një ofertë zyrtare për të blerë aksionet e “djajve të kuq”.

Sipas mediave britanike, sheiku ka paraqitur një ofertë prej 6 miliardë euro, aq sa kërkojnë dhe pronarët e United. Ky lajm nuk është pritur aspak mirë nga tifozët e Man.United, të cilët janë kundër kalimi të klubit në duart e sheikëve nga Katari.

Mirror
Mirror

“Sheikët tek United”, shkruan Mirror në faqen e parë. Al Thani ofron 4 miliardë sterlina, dëshiron 100% aksionet e klubit, tifozët kundër.

3649840cd77ba47c81a5aef0aa798b0b 71935 1676697002
3649840cd77ba47c81a5aef0aa798b0b 71935 1676697002

“Kampionët e popullit”, ishte titulli i përzgjedhur nga ‘Daily Express’, duke iu referuar një sondazhi të zhvilluar me tifozët, këta të fundit dëshirojnë që kampion të dalë Arsenal, e jo Man.City.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb