Situata mes Rusisë dhe Ukrainës vijon të jetë e përshkallëzuar. Mes rezistencës së Ukrainës dhe forcave ushtarake ruse të cilët nuk i kanë ndalur sulmet, nuk kanë munguar edhe fotografitë nëpërmjet të cilave tregohet qartë gjendja në të cilën ndodhet vendi , i cili tashmë është thuajse i shkatërruar.

Por pavarësisht sulmeve të vazhdueshme, duket se përparimi i Vladimir Putin drejt kryeqytetit, Kiev thuajse ka ngecur përballë ukrainasve që guximshëm , luftojnë për lirinë e vendit të tyre.

Fotot e publikuara nga The Sun tregojnë qytetin Bucha, vetëm 20 milje larg kryeqytetin, mes rrënojash të shkatërruara tankesh dhe pajisjeve ushtarake ruse.

Ekspertët ushtarakë thanë se rusët ka të ngjarë të jenë zhdukur nga sulmet e artilerisë dhe dronëve ukrainas.

8

7

9

Capture

Ca

10

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb