Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla me anë të një statusi në “Twitter” ka uruar raportuesin e BE për Kosovën Peter Beyer.

Balla vlerëson se Beyer është një mbështetës i integrimit europian të Ballkanit Perëndimor.

  • foto galeri

Postimi i Taulant Ballës:

Sapo urova kolegun PeterBeyer per zgjedhjen ne Asamblene Parlamentare

Ai mori detyrwn si Raporter per Kosoven??, pasi fitoi 33 vota, kundrejt deputetit rus Kondratyev (6 vota). Peter Beyer eshte nje njohes i mire dhe mbeshtetes i rruges Europiane te vendeve te Ballkanit Perendimor.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb