Barack Obama ka uruar Presidentin e 46-të të SHBA, Joe Biden pak momente para inaugurimit të tij.

Obama që më parë si President i SHBA e ka pasur zëvendës Biden-in, e ka uruar si ‘mik.’.

Ai gjithashtu thotë se tashmë është koha e Biden. Tashmë që Trump la Shtëpinë e Bardhë, Biden zyrtarisht sot betohet dhe inaugurohet si President i 46-të i SHBA pasi fitoi në zgjedhjet e nëntorit.

 

STATUSI NGA BARACK OBAMA

Urime mikut tim, Presidentit Joe Biden! Kjo është koha jote.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb