TIRANË

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës ka përkujtuar intelektualët dhe patriotët e shquar shqiptarë, të cilët u masakruan në valën e terrorit antikombëtar komunist  në nëntor të vitit 1944.

Me një shënim në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, kryedemokrati Lulzim Basha përçon një mesazh të fortë për të gjithë qytetarët shqiptarë, ndërsa shkruan si vijon: “sakrifica  sublime mijëra shqiptarëve që u vranë me dhe pa gjyq nga regjimi komunist, kërkon reflektim dhe veprim për të mos lejuar me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim”.

Postimi i Bashës:

“Nderim përjetë intelektualëve dhe patriotëve të shquar të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Sakrifica sublime e!”-shkruan Basha.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb