Një balenë e gjatë njëmbëdhjetë metra e realizuar e gjitha me plastikë të mbledhur në oqeanin Atlantik dhe Paqësor, është skulptura e vendosur në Bruges, në Belgjikë, për të sensibilizuar opinionin publik për temën e ndotjes detare.

Për ndërtimin e këtij ‘monumenti’ janë përdorur rreth 4500 kg mbetje plastike.
(da.xha/BalkanWeb)
C_2_fotogallery_3089129_2_image

C_2_fotogallery_3089129_1_image

C_2_fotogallery_3089129_3_image

C_2_fotogallery_3089129_9_image

C_2_fotogallery_3089129_12_image

C_2_fotogallery_3089129_11_image

C_2_fotogallery_3089129_10_image

C_2_fotogallery_3089129_8_image

C_2_fotogallery_3089129_7_image

C_2_fotogallery_3089129_6_image

C_2_fotogallery_3089129_5_image

C_2_fotogallery_3089129_4_image

C_2_fotogallery_3089129_0_image

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: