Kryeministri Edi Rama informon se nga janari i 2020 kanë përfituar 10 mijë e 275 fëmijë bonusin e bebes.

Rama thotë se programi i mbrojtjes sociale mbështet çdo fëmijë që vjen në jetë duke kujtuar edhe pagesat sipas fëmijëve nëse është i pari, i dyti, i treti apo binjakë.

 

STATUSI NGA EDI RAMA
10,275 fëmijë 😇 kanë përfituar bonusin e bebes nga Janari 2020. Programi ynë i mbrojtjes sociale vijon të mbështesë çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë❤80,000 lekë fëmija i dytë❤ 120,000 lekë fëmija i tretë❤Binjakë 80,000+80,000❤️❤️🤗

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: