Britanikët nuk janë penguar aspak nga moti i ftohtë dhe janë dyndur në bregdet për notin tradicional të Krishtlindjes.

Me veshje festive, ata janë larë në det, me përjashtim të disa qyteteve, ku autoritetet nuk e lejuan këtë traditë për shkak të erës së fortë dhe dallgëve shumë të larta.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Notarët e apasionuar u zhveshën në plazhin Seaburn dhe u përballën me ujërat e ftohta të Detit të Veriut për të shijuar një zhytje tradicionale të Boxing Day, pavarësisht se shumica e ngjarjeve zyrtare u anuluan për shkak të frikës nga Covid-19.

Sipas Met Office, temperaturat për rajonin verilindor parashikohet të qëndrojnë rreth dy gradë për pjesën tjetër të Boxing Day, me më shumë borë pasditen e sotme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb