SHBA

Një trend i ri po bën bujë në New york dhe quhet “Füde Dinner Experience”. Është një darkë me një kod veshjeje mjaft të veçantë,  krejtësisht kudo në tryezë dhe darkuesit janë të panjohur me njëri tjetrin.

Gazeta ‘New York Times’ tregon historinë e “Füde Dinner Experience”. Prezantuesja e kësaj darke lakuriqësie është modelja dhe artistja Charlie Ann Max. Me një kosto prej 88 dollarësh dhe me miratim paraprak, të ftuarit ulen në tavolinë me të panjohur të tjerë dhe për njëfarë kohe, duke shijuar një menu vegane, ata zhvishen nga çdo tabu.

Charlie Ann Max tregon se ka disa arsye pse njerëzit dalin nudo në këtë darkë. Sipas saj disa prej tyre duan që të ndihen më të lidhur me trupin e tyre, të tjerët duan të krijojnë miqësi të papenguara. Darkueset janë kryesisht femra, por nuk përjashtohen as meshkujt.
Çdo darkë “Füde Experience” ka një temë, për shembull “Vetëdashuri” ose “Muze/Muze”. Darka e Fundit në Nju Jork u fokusua në ciklin menstrual, “Self-Love” ose “Muse/Museum”. Darka e Fundit në New York u fokusua në ciklin menstrual, “Embracing Your Inner Rhythms: for Individuals to Connect with their Menstrual Cycles”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Max filloi të eksperimentonte me disa ngjarje të zhveshura, në vitin 2020. Në fillim, ishte vetëm me ftesë, por ndërsa u përhap lajmi në mediat sociale, darkat u shtuan dhe kërkesat u derdhën nga e gjithë bota. Tani modelja është e ndarë mes Nju Jorkut dhe Los Anxhelosit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: