TIRANE- Sot të gjithë shqiptarët i kanë sytë nga dasma e Princit Leka dhe Elia Zaharias. Çifti u celebrua nga i pari i qytetit, kryebashkiaku Erion Veliaj.

Përveç familjeve mbretërore, në dasmën mbretërore do të jenë edhe krerët e shtetit shqiptar. I pari që ka konfirmuar praninë është Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ndërkohë që Kryeministri Rama dhe Presidenti Nishani ende nuk kanë dhënë një përgjigje nëse do të jenë ose jo pjesë e kësaj ceremonie. Po kështu të pranishëm do të jenë përfaqësues të kleri shqiptar, të cilët do të bekojnë çiftin e ri.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/RevistaCLASS/videos/1762619517320321/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]
87e04031750ee95b71896e1e3dacfb30
Austri
Duka Georg dhe Dukesha Eilika
Belgjikë
Princeshë Lea
Bourbon-Dy Siçili
Duka dhe Dukesha e Castro
Egjipt
Princ Ali
Gjeorgji
Princi Davit Bagrationi
Gjermani
Princi Georg Friedrich i Prusisë
Greqi
Princeshë Irena
Princ Michael dhe Princes Marina
Iran
Lart madhëria Farah Pahlavi
Itali
Princesha Maria Pia dhe Princesh Maria Gabriella e Savojës
Lihtenshtejn
Prince Philipp dhe Princesh sabelle
Luksemburg
Princ Guillaume dhe Princesh Sibilla
Mal i zi
Princ Nikola II Petrović-Njegoš
Marok
Princesh Lalla Meryem
Portugali
Duka dhe Dukesha e Braganza
Rumani
Princesh Margareta dhe Princ Radu
Rusi
Dukesha Maria dhe Duka George
Serbia
Princ Alexander dhe Princesh Katherine
Spanjë
Madhëria e saj Mbretëresha Sofi
Thurn dhe Taxis
Princesh Gloria
Princesh Elisabeta
Mbretëri e Bashkuar
Princ dhe Princesha Michael e Kent
Familjet e tjera fisnike të ftuara:
Princ Michel i Yugoslavia
Princesh Maria Theresa nga Bourbon-Parma
Austri Joseph Karl Habsburg dhe Dukesha Margarete
Dukesha Johanna Sophie e Austrisë
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: