JAPONI

Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia kanë kurorëzuar  dashurinë e tyre në martesë me një ceremoni mjaft interesante në Tokio të Japonisë.


Në ambientet ku u mbajt dasma u vendosën dy flamujt kombëtarë, ai i Shqipërisë dhe i Japonisë në shenjë simbolike, ndërsa nuk mungoi as atmosfera tradicionale e vendeve përkatëse.


Ajo që mori vëmendjen e mediave lidhet me faktin se në këtë dasmë , këngët dhe vallet shqiptare ishin pjesë e festës dhe të gjithë dasmorët festuan dhe vallëzuan nën ritmin e tyre.


Në një ambient kaq festiv nuk kishte se si të mungonte simboli i shqiponjës së flamurit kombëtar, ku të gjithë dasmorët dhe të ftuarit kryqëzuan gishta duke i shtuar akoma më shumë bukuri kësaj dasme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb