Turqia dhe Greqia ndodhet në një situatë të vështirë pas tërmetit 6.6 ball të shkallës Rihter në Egje.

Tërmet ka rënë në ishullin Samos, aty ku nga raportimet e para është shembur një Kishë në zonën e Karlovasit.

Kisha është rrënuar në ‘zemër’ të saj. Jo vetëm, por edhe dhjetëra ndërtesa janë dëmtuar në ishullin kufitar me Turqinë.

Tërmeti ka qenë aq i fortë sa është ndier deri në Athinë e Stamboll.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb