OSHEE njofton se pas motit të keq që ka shoqëruar disa zona të Shqipërisë, u është rikthyer energjia elektrike 67% të abonentëve të prekur.

Era e fortë dhe reshjet e dendura të shiut shkaktuan probleme tek shtyllat, përcjellësit apo fiderat për energjinë elektrike.

Por OSHEE informon në 70% të fiderave janë riparuar defektet.

Pavarësiht motit jo të favorshëm, OSHEE thotë se punonjësit në terren po punojnë për të normalizuar situatën.

 

NJOFTIMI NGA OSHEE

#OSSH raporton se, referuar situatës në mëngjes (ora 07:30) kemi përmirësim të ecurisë të furnizimit me energji ⚡️

?riparuar defektet në 70% të fiderave

?rikthyer energjia në rreth 67% të abonentëve të prekur

Edhe pse me mot aspak të favorshëm, punonjesit e terrenit po japin maksimumin për normalizimin e situatës

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: