Demi Moore arrin sot në momentin historik të 60 viteve dhe shfaqet në formë të shkëlqyer. Ylli i Ghost, Soldier Jane dhe The Scarlet Letter, një ikonë e vërtetë e kinemasë së viteve nëntëdhjetë, e mban hijeshinë e saj të pandryshuar, duke kaluar nga sfilatat e modës tek fotot me bikini për linjën e saj të rrobave të banjës të lançuara këtë verë.

Epoka e artë e Demi Moore, ajo që filloi me suksesin e ‘Fantazmës’ shumë romantike, së bashku me Patrick Swayze dhe më pas vazhdoi me ‘Propozim i turpshëm’ me Robert Redford, Code of Honor me Tom Cruise, The Scarlet Letter, Striptease dhe Soldier Jane nga Ridley Scott, përfundoi me fundin e viteve nëntëdhjetë dhe është konciz me një fund tjetër, atë të martesës së saj të dytë, me Bruce Willis, me të cilin kishte të tre vajza Rumer, Scaut LaRue dhe Tallulah Belle.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo me aktorin me origjinë gjermane kishte qenë një histori e madhe dashurie, e publikuar shumë nga gazetat dhe përfundoi papritur, pa
shpjegime zyrtare. Nga martesa e saj e parë, megjithatë, në vitet tetëdhjetë, me Freddy Moore, aktorja ka ruajtur mbiemrin e saj. Dasma e tretë erdhi në vitin 2005 me aktorin Ashton Kutcher, nga i cili Demi Moore u divorcua në vitin 2013.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb