GJIROKASTRA

Një banesë është djegur pasditen e sotme në Gjirokastër, saktësisht në lagjen ‘’Zinxhiria’’.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘’BalkanWeb’’ se shtëpia i përket Tafil Tafilit dhe ajo është shkrumbuar tërësisht së bashku me orenditë shtëpiake.

Por dyshimet fillestare janë se zjarrin e ka vendosur vetë gjyshi i pronarit të shtëpisë Tafil Tafilit, i cili ka probleme mendore. Tafil Tafili jeton në Janinë të Greqisë dhe në momentin e zjarrit nuk ka pasur njerëz brenda.

Ndërkohë grupi hetimor po heton për të zbardhur shkaqet e vërteta të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb