Blofi i Inter kundër Bologna ishte i paimagjinueshëm, jo në këtë pikë të sezonit, një humbje e hidhur që ka pushtuar faqet e para të mediave italiane: “Inter dërgon titullin në djall”, shkruan La Gazzetta dello Sport në faqen e parë. Gafa e Radu dhe zikaltërit bien KO, shkruan ndër të tjera e përditshmja më e madhe italiane.

La Gazzetta
La Gazzetta

“Inter, dhëmb shumë”, shkruan Corriere dello Sport në faqen e parë. Goditje e fortë në garën për titull, kampionët bien në Dall’Ara, shton më të tej e përditshmja sportive.

Corriere
Corriere

Pavarësisht humbjes së rëndë, Simone Inzaghi vijon të besoj tek titulli: “Ishte një hap fals shumë i shëmtuar. Tani nuk jemi më të zotët e fatit tonë por dy pikë në katër ndeshje janë të rikuperueshme”, u shpreh Inzaghi, por për hir të së vërtetës, Interit i duhen më shumë se dy pikë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: