Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se transformimi i Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore do të jetë gati për pak kohë.

Ajo thotë se puna për shëndetësinë shqiptare vijon pa u ndalur, teksa AKBPM do të ketë dy laboratore modernë me investimin e fundit.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

Edhe pak është gati??
Drejt përfundimit investimi i qeverisë për #transformimin e Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore, me dy laboratorë modernë, të standardeve më të mira ✅
#VIJON pa u ndalur puna për #ShëndetësiaQëDuam ??(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb