Janë publikuar fotot e autorit të sulmit në Norvegji, nga i cili u konfirmuan katër viktima dhe disa të plagosur.

Personi që shihni në foto është autori, që terrorizoi qytetin Kongsberg të Norvegjisë, teksa sulmoi njerëzit me hark e shigjeta.

Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb