Dy presidentët ai i Kosovës Hashim Thaçi dhe i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë festuar së bashku festën e Vitit të Ri.

Është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili krahas fotos, ka shkruar në “Facebook”: “Urime Kosovë! Urime Shqipëri! Urime gjithë shqiptarëve!”.

Thaci 4115
Thaci 4115

Kreu i shtetit shqiptar ka postuar pak më parë edhe një foto nga Bjeshkët e Rugovës, që përmes një peizazhi të mrekullueshëm dhe së bashku me familjen, ka uruar shqiptarët për një vit të mbarë dhe të suksesshëm.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: