KOSOVA

Gratë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Listës ‘’GUXO’’ të Vjosa Osmanit kanë pikasur në seancën konstituive të Kuvendit të ri të Kosovës.

Ato janë veshur të gjitha me uniformë të bardhë. Dita e sotme në Kosovë karakterizohet nga dëbora që e ka zbardhur gjithë Prishtinën, por përfaqësues të Vetëvendosjes dhe Listës ‘’GUXO’’ e kanë konsideruar si ‘’Ditë të Bardhë’’ për vendin.

Sot pritet të formohet dhe qeveria Kurti ll në rast se votohet.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb