Një zjarr ka shpërthyer në një spital të madh pasi u godit nga rrufeja në Mancester.

Sipas “Thye Sun” një repart u evakuua ndërsa tymi lëshohej nga çatia e Spitalit të Përgjithshëm Trafford të Mançesterit këtë pasdite.

Rt

Dëshmitarët thanë se zjarri shpërtheu gjatë stuhisë dhe pacientët dhe personeli u nxituan për në siguri.

Ekipet e zjarrfikësve po punojnë për të luftuar flakët dhe ka shumë automjete të urgjencës në vendin e ngjarjes.

Një zëdhënës i Universitetit të Manchester NHS Foundation Trust tha: “Ne mund të konfirmojmë se një zonë e Spitalit të Përgjithshëm Trafford është goditur nga rrufeja e cila ka shkaktuar zjarr në një zonë të çatisë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb