KOSOVA

Në Prishtinë Policia ka gjetur një zgjidhje të padëgjuar më parë për të shmangur grumbullimet masive. Derisa sheshet e mëdha janë ato që mbledhin më shumë njerëz Policia ka rrethuar me shirita sheshet kryesore në Prishtinë ”Skënderbeu”, ”Nënë Tereza” dhe ”Zahir Pajaziti”.

Kosova ka marrë masa lidhur me parandalimin e koronavirusin por kufizimi i qarkullimit të qytetarëve përfundon më 12 prill pasi Gjykata Kushtetuese hodhi poshtë vendimin e qeverisë.

Ndërkohë Kosova mëngjesin e sotëm shënoi rekordin negativ prej 2 viktimash nga koronavirusi brenda pak orësh teksa numri i të infektuarve është 145.

Zsadfsag
Zsadfsag

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb