Ish- ministri i infrastrukturës së Kosovës, nga radhët e LDK, Lumir Abdixhiku ka bërë me dije se ai është mes 101 të shëruarve nga COVID-19 ditën e sotme.

Abdixhiku thekson se sot u njoftua se ai bashkë më gruan janë të shëruar plotësisht nga COVID-19 dhe po i rikthehen normalitetit.

Në fakt disa politikanë u infektuar me COVID-19 në Kosovë teksa vendi sa vjen e po përkeqësohet sa i përket shifrave të të infektuarve dhe viktimave.

 

STATUSI NGA LUMIR ABDIXHIKU

E kaluam edhe këtë. Sapo u njoftuam nga IKSHPK se jemi në mesin e të shëruarve të sotëm në Kosovë.

 

Kështu, ngadalë e më në fund, po i kthehemi normalitetit. Faleminderit secilit për kujdesin e treguar në gjithë këtë kohë. Na e bëtë përballjen shumë më të lehtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb