KOSOVA

Mediat kosovare kanë zbuluar medaljen që  Distria Krasniqi fitoi në  Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”.

Krasniqi arriti të triumfojë  në  xhudo duke marrë vëmendjen e mbarë opinionit publik në Shqipëri dhe Kosovë.

Medaljen ajo do e sjellë në atdhe teksa sot në Prishtinë po organizohet një festë vetëm për këtë rast.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb