KELCYRE 

Dy turistë amerikanë gjejnë dy predha ende aktive në Këlcyrë.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për “Balkanweb” se turistët ishin duke përshkuar me këmbë rrugën nga fshati Kumarak për në fshatin Kondas kur janë ndeshur me predhat e luftës së dytë botërore me përmasa rreth 30 cm.

  • foto galeri
  • foto galeri

Predhat janë gjetur në zonën e Ballabanit.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb