Metroja e Stokholmit është një nga galeritë më të gjata në botë me 90 nga 100 stacione që shfaqin vepra artistike me ngjyra të shumëllojshme.

Në këtë metro të duket vetja sikur je në një galeri arti.

Linja e parë e metrosë në kryeqytetin suedez u krijua në vitet 1950 me T-Centralen që ishte stacioni kryesor në qendër të qytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: