Tirana ka firmosur edhe me një tjetër ganez duke e çuar numrin e tyre në 5 tek kampionët, bashkë me Cobbinah të cilit i është dhënë dhe nënshtetësia shqiptare.

Talenti 20-vjecar Richard Danso ka firmosur për bardheblutë dhe i bashkohet bashkëkombasve të tij, Ibrahim Sulley, Isaac Gyamfi, Derrick Sasraku si dhe Cobbinah.

Danso ka luajtur më parë në Ganë, SHBA apo Tunizi teksa ky është transformimi i parë në Europë, pikërisht në Superligën shqiptare me kampionët në fuqi.

Dhe madje Tirana të vetmit lojtarë afrikanë ka 5 ganezët kurse të huajt e tjerë ka dy mbrojtësit maqedonas, Najdovski dhe Toshevski, argjentinasin Torassa, brazilianin Enton Cale dhe Visa Bekaj që është shqiptar, por nga Kosova.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb