Është vërtetë e vështirë të besohet se një “botë aliene” jeton pranë nesh, ekosistemi misterioz në oqeanin e thellë. Krijesat më të çuditshme që as imagjinata jonë nuk i ka menduar, ndodhen në det.

Një peshkatar rus ka publikuar në adresën e tij në Twitter, foto nga peshqit më të çuditshëm që ai ka kapur.

Roman Fedorstov ka zbuluar një duzinë me lloje peshqish, që as emri nuk i dihet por që me pamjen e tyre të tmerrojnë. Fedorstov punon në një port në veri-perëndim të Rusisë.

Disa nga fotot e tij, peshkatari i ka shpërndarë edhe në Flickr.

(e.f/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: