Nuk ka rëndësi nëse je në fushë dhe duke luajtur një ndeshje futbolli. Kur nevoja thërret, fakti që skuadra po humbet kalon në plan të dytë. Duket se kjo është filozofia e Pierre-Aymeric Aubameyang, I cili është vendosur në shënjestër të tifozëve të Arsenalit. Sulmuesi dhe kapiteni formacionit londinez braktisi fushën gjatë ndeshjes të luajtur të enjten në mbrëmje kundër Brighton.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Arsyeja? I duhej të shkonte në tualet. Por tifozët nuk e kanë prituar aspak mirë këtë veprim të sulmuesit, aq më tepër në një moment kur Arsenali ishte në dizavantazh dhe kërkonte golin e barazimit. Ndëkohë, mediat angleze si gjithmonë origjinale në titujt e tyre e ka pagëzuar këtë polemikë si “toilet gate”.
(balkanweb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb