GREQI

Sulmi me acid nga përfaqësuesve të fesë ortodokse nga një prif në Manastirin Petraki në Kolonaki ka tronditur opinionin publik në Greqi.
Rezulton se autori i ngjarjes ka qenë i akuzuar për trafik droge më parë teksa ishte përgatitur për sulmin pasi kishte një sasi të madhe acidi që ia hodhi mitropolitëve kur ata ishin ulur.

Ai nuk kurseu as rojen ndërkohë që më pas u përpoq të largohej.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në fakt prifti nuk është një emër i panjohur për drejtësinë greke, pasi në 2018 ai u kap me kokainë të cilin e kishte fshehur nën mantelin e tij. Gjithsesi atëhere ai u la i lirë me akuzën vetëm të posedimit të drogës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb