Personi që shihni në foto është 71-vjeçari Lefter Zhidru, që u ekzekutua nga forcat RENEA.

I moshuari mbajti për pesë orë me radhë në ankth forcat policore, madje gjithë qytetin e Elbasanit, teksa kërcënonte me kallashnikov nga banesa e tij.

Ai ishte ngujuar brenda banesës dhe nuk pranonte të dorëzohej, ndërsa qëllonte me breshëri plumbash policinë, ku nga të shtënat u plagosën dy kalimtarë.

Lefteri Zhidru
Lefteri Zhidru

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb