Pas prezantimit të tij gjatë vitit të kaluar në panairin e veturave në Los Angelos, Mercedes ka zbuluar edhe çmimin e AMG E63 4MATIC+.

Mercedes AMG E63 4MATIC+ çmimin fillestar do ta ketë prej 92 mijë euro.

Motorin AMG E63 e ka 4.0 litërsh twin-turbo V8, i cili prodhon 563 kuaj fuqi, ndërsa modeli më i shpejtë i versionit të ri E63 ‘S’ do të ketë motorin e njëjtë 4.0 litërsh por që prodhon 604 kuaj fuqi, ndërsa kushton rreth 104 mijë euro.

Modeli standard i E63 shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 3.5 sekonda, para se ta arrijë shpejtësinë maksimale prej 296 kilometra në orë.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: