Po zhvillohen këtë të enjte homazhet në nder të ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë ditën e shtunë dhe pritet të përcillet sot për në banesën e fundit.

Homazhet po zhvillohen në Presidencë, ndërsa pjesë e ceremonisë shtetërore janë shumë personazhe të njohur të politikës.

Gjithashtu, në homazhe nuk ka munguar edhe mbesa e ish-Presidentit Nishani, Beniada Nishani. Kjo e fundit i është bashkuar ceremonisë së dhënies së lamtumirës ish-presidentit, teksa shfaqet e veshur me të zeza.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb