Futbolli përtej emocioneve që iu jep tifozëve, është gjithashtu dhe një “minierë” të ardhurash. Klubet më të mëdha në Europë si PSG, Siti, Real Madrid gjenerojnë miliona euro vit për vit. Një pjesë e këtyre të ardhurave vijnë nga sponzorizimet që ju bëjnë lojtarët

Megjithatë ndodh që një lojtar të mos jetë në të njëjtën “varkë” si klubi. Rasti i fundit ka ndodhur me Leo Mesin.

Argjentinasi, i cili aktivizohet tek PSG ka pozuar sëbashku me pjesën tjetër të skuadrës, duke promovuar markën e re të atleteve “NIKE”. Megjithatë në foton e treguar, sulmuesi është i vetmi që nuk i duken atletet.

Messi
 

Kjo ndodh sepse ai është i lidhur nën kontratë me kompaninë “ADIDAS” dhe një reklamim i një marke rivale, do të sillte probleme.

Një rast i tillë ka ndodhur në një konferencë të Ronaldinjos me brazilianin që iu ndërpre nga Koka Kola sepse piu Pepsi në sytë e publikut.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: