Të dalësh nga Champions League në këtë formë, për me tepër me të dy ekipet, Man.City dhe Arsenal, nuk të lë një shije të mirë, në Angli është përjetuar si dramë nga të përditshmet angleze: “Dhimbje e vërtetë”, shkruan StarSport. Lojërat e fjalëve me emrin e Realit, gjëjnë hapësirë thuajse në të gjithë mediat angleze:

“Agoni e vërtetë”, shkruan Daily Mail. Krejt ndryshe është atmosfera në radhët e mediave spanjolle, kualifikimi i Realit për në fazën gjysmëfinale ka sjell festë:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Madridi nuk vdes kurrë”, ky titull i AS tregon qartë atë që përfaqëson Real Madrid, titulli më pikant në të përditshmet spanjolle. “E pabesueshme”, shkruan Sport në faqen e parë, titull shoqëruar me foton e Pep Guardiola-s. “Rroftë mbreti”, shkruan Marca.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb