FUSHË-KRUJË

Ministria e Mbrojtjes ka ngritur në Fushë-Krujë një kamping të ri për t’iu ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti shkatërrimtar,  si pasojë e të cilit 40 persona humbën jetën dhe mbi 600 të tjerë mbetën të plagosur.


Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, në orët e para të mëngjesit në këtë zonë janë ngritur 70 çadra nga efektivët e ushtrisë me qëllim strehimin e familjeve, të cilat kanë nevojë urgjente për ndihmë.


  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: