Personi që shihni në foto është Blerand Kadrijaj, zyrtar i lartë i PDK-së, i cili mbeti sot i vrarë pas të shtënave me armë në Pejë, bashkë me kandidatin për kryetar komune të këtij qyteti, Astrit Ademaj. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 20:20 në afërsi të shkollës Ekonomike “Ali Hadri”.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe për një moment kanë sulmuar njëri-tjetrin. Dyshohet se Ademaj e Kadriaj kanë hapur zjarr ndaj njëri-tjetrit, duke mbetur të vrarë.

I plagosur nga të shtënat e armëve ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avniu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: