“National Geographic Travel” ka nisur konkursin e tij vjetor të fotografisë.

Garuesit e kualifikuar mund të paraqesin foto për tre kategori të konkursit: natyrën, njerëzit dhe qytetet.

Fotografi që merr çmimin e parë do të fitojë 10 000 $ dhe do të ketë imazhin e tij të botuar në “Nat Geo” në internet.

Ndërkohë fotot e prezantuar deri më tani tregojnë nga një ylber mahnitës mbi Kanionin e Madh deri te një trëndafil në lulëzim në Japoni.

4B0A6C4D00000578-5602563-image-a-42_1523439405416 4B0A6CBC00000578-5602563-image-a-41_1523439230476 4B0A6CC800000578-5602563-image-a-40_1523438945745 4B0A6CD000000578-5602563-image-a-39_1523438785372 4B0A6CD600000578-5602563-Mattia_Passarini_National_Geographic_Travel_Photographer_of_the_-a-38_1523438591056 4B0A6D1200000578-5602563-image-a-37_1523438471769 4B0A6C3800000578-5602563-image-a-25_1523437987901 4B0A6CB400000578-5602563-image-a-22_1523437744276 4B0A6C6200000578-5602563-Photographer_Khai_Chuin_Sim_from_Malaysia-a-35_1523438278355 4B0A6C2500000578-5602563-image-a-23_1523437888039

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb