Presidenti Ilir Meta e ka pirë kafen e mëngjesit me Lefter Çipën, poetin e njohur të këngës popullore.

Meta dhe Çipa duket se po e shijojnë kafen në një lokal buzë detit, teksa Presidenti e konsideron atë si legjendë të gjallë të polifonisë.

Meta prej disa ditësh ndodhet në jug te vendit, teksa dje dhe sot është parë të qëndrojë në Pilur të Himarës.

 

STATUSI NGA ILIR META

Himarë, me Lefter Çipën, Legjendën e gjallë të polifonisë. ??

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb